Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 12286495



*

nr 1228 6495


Uno Stallarholm

(1894-1974), Sverige


Uno Stallarholm (1894-1974), Sweden. "Svarvaren", signed. Subject: 25x16, with dedication,


ETCHING, "Svarvaren", Signerad. Motivet: 25x16, med dedikation


Uno Stallarholm, Swedish painter, graphic artist, draughtsman, born 1894, dead 1974.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday January 14 2019
at 19:03:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/1 20:49:17 1      300 kr
14/1 18:58:00 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Uno Stallarholm

Uno Stallarholm, Swedish painter, graphic artist, draughtsman, born 1894, dead 1974.

Read more about Uno Stallarholm
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno stallarholm
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr